» B I O G R A P H Y

15. července 2018 v 11:06 | ©theninadobrev ™| rosie

Nina Dobrev celým jménem Nikolina Konstantinova Dobreva se narodila 9.ledna 1989 v Sofii, Bulharsko. Ve 2 letech se s rodinou odstěhovala do Toronta v Kanadě. Mluví plynule třemi jazyky a to anglicky, francouzsky a bulharsky. Má staršího bratra Alexandra, její matka je umělkyně a její otec počítačový specialista.

Už od útlého věku se ukázala jako nadšené détě do umění. Zajímala se o divadlo, hudbu, výtvarné umění ale také o tanec a gymnastiku. Zkoušela i modeling, přes který se dostala i k reklamám. Začala tedy navštěvovat herecké kurzy. Chodila na veřejnou školu JB Tyrell Sr, kde začala s baletem a jazzem, také zde soutěžila v gymnastice, poté absolvovala Wexford Colleglate School for the Arts ve Scarborough. Také studovala na Ryerson University v Torontu, obor sociologie. Ze školy odešla v roce 2006, aby mohla pokračovat v herecké kariéře.

Na začátku své kariéry se objevily v menších rolích v několika filmech Away From Her (2006), My Daughter's Secret (2007), How She Move (2007). V roce 2001 se jako dvanáctiletá objevila v seriálu Degrassi; The Next Generation. Přelomovým filmem její kariéry se stal televizní snímek Too Young to Marry (2007), který jí umožnil ztvárnit hlavní postavu. Její další velká role byla v televizním muzikálu The American Mall, kde ukázala, že má i nějaký ten pěvecký talent. Největší popularitu jí přinesl seriál The Vampire Diaries (2009 - 2017), kde si zahrála hlavní postavu - Elena Gilbert a její upíří dvojnici Katherine. V roce 2012 byla obsazena do role Candace ve filmu The Perks of Being Wallflower, po boku Logana Lermana a Emmy Watson. Film měl premiéru 21.září 2012.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama